10.02.2019 tarihinde Çankırı Atatürk Stadyumunda Kastamonu Özel İdare K.H.S  ile karşı  karşıya geldik.

Çankırı Atatürk Stadyumunda görevli bazı polislerin skor 2-0 ‘ye geldiğinde sevinen bazı taraftarlarımıza hakaret ettiği, taraftarlarımız tarafından bizlere iletilmiştir.

Maçın hakemi rakip takım lehine üst üste 2 penaltı vererek skor  2-2 ‘ye geldiğinde ise gol sevincini yaşamak için kulübesine gelen rakip takım futbolcusu , kulübenin arkasındaki taraftarlarımıza “Alın A……K….” diye tepki verince taraftarlarımızda bu futbolcuya ithafen tepkilerini dile getirdi.

O esnada tepkilerini getirirken polisin sert müdahalesi ile karşı karşıya kalan taraftarlarımız, kulübümüz maçlarda  ceza almasın diye tribünde bulunan Kulüp Yöneticimiz ve Tesis Sorumlumuz olayları ayırmaya çalışırken, stadyumda bulunan görevli polisler tarafından darp edilip, hakaretler edilmiştir.

Polisler Baştacımız, Ortak Değerimizdir Lakin

Her maç sürekli taraftarlarımıza zorluk çıkartıp şu takım kapansada kurtulsak, her pazar günümüz sizler yüzünden mahvoluyor diyen, darp ve hakaretler eden  stadyumda görevli polisleri şiddetle kınıyoruz .

Stadyuma gelen çocuk taraftarlarımızda dünkü maçta yaşanan olaylardan etkilenip , Polisin tribündeki hal ve hareketlerini korku içerisinde izlemeye mahkum edilmiştir.

Çankırı’mızın yükselen değeri 1074 Çankırıspor kulübü olarak bu tarz olayları kesinlikle tasnif etmiyoruz.

Kulübümüzün Yöneticisi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Avukat Aykut Yaşar’ın bugün olaylar ile alakalı  yapmış olduğu savunma 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde stad personeli olarak stadın güvenliğini ve müsabakanın selametini sağlamak üzere görevli olduğu  esnada , stadda bulunan polis memurları ve tribünde bulunan taraftarlar arasında münakaşa çıkması üzerine, dosyada bulunan fotoğraflardanda anlaşılacağı üzere bulunduğu yerden arbedenin arasına girerek olayı sakinleştirmeye çalışmıştır.

Yöneticimizin herhangi bir taşkınlık yapan eylemi söz konusu değildir. Yöneticimizin taraftarlar için ayrılmış olan bölümde bulunduğu esnada herhangi bir taşkınlık eylemi gerçekleştirildiğinden bahsedilemez.

Yöneticimizin yaralanmasına sebebiyet veren polis memurları haricinde herhangi bir tanık veya beyan bulunmamaktadır. Bu iddiaların tamamı soyuttur.

Kullanılan orantısız güç nedeniyle yöneticimiz bazı yerlerinden yaralanmıştır. Çankırı Polis Teşkilatının özellikle stadyumda görevli polis memurlarının toplumsal olaylara müdahale konusunda tecrübelerinin olmaması ve orantısız güç kullanması kabul edilebilir değildir.

Yöneticimiz kamera kayıtları incelendiğinde görülecektirki bir çok polis memuru tarafından yaka paça tribün alanından sahaya indirilmiş, üzerine çullanılmış, hatta bir terörist yakalanmışcası’na saha içerisinde ters kelepçe yapılmak istenilmiştir.

Yapılan uygulama herhangi  bir olay çıkmaması için önleme amaçlı olmasına rağmen, sanki hakkında arama yakalama kararı bulunan bir şahıs ele geçirilmiş gibi müdahalede bulunulmuştur.

Bizler maddi manevi çocuklarımızdan ailemizden ve işimizden fedakarlık ederek maddi manevi herşeyimizi 1074 Çankırıspor’umuzun başarısı için veriyoruz.Güzel nesillerin kötü alışkanlıklara gitmesini bir nevi önlemek için gençlerimizi spora teşvik ederken dünkü olaylar bizi derinden etkilemiştir. Stadyumda bulunan gençlerinizin korku dolu gözlerle olayları izlemesi ve polislerden kaçışı çok acı bir olaydır.

Yorumlar kapatıldı.