2017-2018 sezonu Bölgesel Amatör Ligi hazırlıklarına takımımız  Temmuz Cumartesi günü Atatürk Stadyumunda başladı.

Takımızın  ilk antrenmanını izleyenler arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, Başkan İsa Altun, 1074 Çankırı Spor Yönetimide yer aldı.

Antrenman öncesi gazetecilere konuşan 1074 Çankırıspor Kulüp Başkanı İsa Altun “2017-2018 sezonu Çankırı’mıza hayırlı olsun.” temennisinde bulunarak; “Bu süreç inşallah bütün hızıyla devam edecek. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kapımız herkese açık Çankırılı olup Çankırılı olan Çankırı’ya gönül vermiş tüm herkesi bekliyoruz.

Taraftarlarımız için bir kampanya başlattık. TAKIMINA DESTEK OL Stickerları satıyoruz. Bu stickerlar 10 TL dün başladık. Çok güzel bir tepki aldık. Herkesin desteğini bekliyoruz. Herkesin desteğine ihtiyacımız var.

Sezonumuz tüm Çankırı halkına hayırlı olsun. Çankırı halkının desteklerine her zaman ihtiyacımız var. Çankırı halkı sağolsun bizi yalnız bırakmıyor. Bu takım şehrin takımı kimsenin takımı değil, hiçbir kuruma mensup bir takım değil. Tek amacı Çankırı’yı liglerde en güzel şekilde temsil etmek diye konuştu.

Teknik Direktör Fahri Aytaç ise yaptığı konuşmada 3-4 yıl içerisinde şampiyonluk hedeflediklerini aktararak “Anlaşma gününde söylediklerimizin yine arkasındayız. Amacımız her zaman iyi bir ekip oluşturmak. Mevcut şartlara göre yapabileceğimizin en maksimumunu yapacağız. Çankırı’ya iyi futbol oynayan taraftara hoş gelen alkışlanan bir ekip hazırlamak tüm amacımız. Şampiyonluğa bir ekip kurmuyoruz. Mevcut şartlar itibariyle hedefimiz uzun 1 yıl 2 yıl değil 3 yıl 4 yıl önümüzdeki yıllarda tabi ki takımımıza şampiyonluk yaşatacağız inşallah. Öncelikle Çankırılı yetenekli çocuklarımızı değerlendireceğiz. 10-15 gün içerisinde bu değerlendirmeyi hızlı bir şekilde yapmamız lazım. Daha sonra bir kamp dönemimiz olacak. Kamptan sonra Türkiye Kupası müsabakaları başlayacak. Orada da tabi ki amacımız sıradan bir takım olmak değil, iyi işler yapabilmek. Devamında antrenmanlarımız devam edecek. Eksik gördüğümüz yerleri transferlerimizi gerçekleştirip yolumuza devam edeceğiz diye konuştu.

 

“Bugün sahaya çıktığımız 23 arkadaşımız var.” diyerek sözlerine devam eden Teknik Direktör Fahri Aytaç  “Bizim araştırdığımız, takip ettiğimiz, çağıracağımız, davet edeceğimiz şuanda 100-150 kişilik bir isim söz konusu. Bunların içerisinden tabi ki en iyi ekibi oluşturmaya çalışacağız. Kulübümüzün şartlarına göre yapacağız bunu. Gönül istiyor çok iyi transferler yapalım ama durum ortada. En iyi şekilde en iyi oyuncuları buraya getireceğiz. Hazırlık maçlarımızda eksik gördüğümüz yerler olursa oralara da gerekli transferleri yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar kapatıldı.